Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisbord (pingisbord) Competition 640 Ittf Indoor

7 929 kr
12 mån räntefritt 661 kr / månad (avgifter tillkommer)
Tillbehörset (Mer info):
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 13279
Kategori: Bordtennisbord (pingisbord)
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)
Spel: 274x152.5x76 cm
Ihopfälld: 65x152.5x183 cm
Vikt: 114 kg
Spelyta: Spånskiva 22 mm
Ram: 50 mm stål
Beläggning: SKIL TOP
Hjul: 135 mm (diameter)
Ben: 80 x 40 mm

Competition 640 Ittf Indoor

Avsett för träning och klubbtävlingar tar tävlingen 640 ITTF nytta av allt Cornilleau kunnande. Det är en succé hos klubbar och är störsäljaren i vårt tävlingsortiment. Dess SKIL TOP beläggning garanterar hastighet och spinn tillsammans med en utmärkt studs.

22 mm spånskiva (Klass A) och 50 mm stålram
SKIL TOP Speciellt ytskikt som garantera de allra bästa spelegenskaperna genom konsekvent studs.
Fasta nätstolpar - Stolparna som kan justeras nätets spänning och höjd.
Compact technology - Optimerad förvaring. Första bordet tar 65 mm och varje extra bord behöver 45 mm.
DSI - Säkerhetssystem med 16 låsningpunkter gör det säkert och lätt för barn att på egen hand fälla upp och ner bordet.
ITTF - Godkänt av ITTF (Tävling)
Träna mot dig själv - Fäll upp en sida för att spela ensam.
Inomhusbord - Bordet är endast till för inomhusbruk.
Nät ingår - Nät medföljer alltid vid köp av bordtennisbord från Corneilleau.



Montering

Montering av detta bordtennisbord tar 1-2 timmar.

Nät

Nät medföljer alltid vid köp av bord.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Biljardbordet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).

Bordtennisbord (pingisbord) innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Competition 640 Ittf Indoor.

Omdömen och betyg

Denna produkt har inga lämnade omdömen ännu.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor competition-740-ittf-1

Competition 740 ITTF Indoor

(2)

I lager 7 995 kr (8 295 kr)

Info & Val
Competition 850 Wood ITTF Indoor competition-850-wood-ittf-indoor-1

Competition 850 Wood ITTF Indoor

(0)

I lager 12 790 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 250 S Crossover Outdoor sport-250-s-crossover-outdoor-1

Sport 250 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 495 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)

I lager 8 495 kr

Sport 100 Indoor sport-100-indoor-1

Sport 100 Indoor

(1)

I lager 3 995 kr

Tecto Outdoor tecto-outdoor-1

Tecto Outdoor

(22)

I lager 3 495 kr

Info & Val
C-Mini Indoor c-mini-indoor-1

C-Mini Indoor

(0)

I lager 699 kr

t3t-indoor-1

T3T Indoor

(0)

I lager 24 900 kr

t37-indoor-1

T37 Indoor

(0)

I lager 14 900 kr

t3s-indoor-1

T3S Indoor

(0)

I lager 9 900 kr

 
MUFC Tomteluva Beard manchester-united-tomteluva-beard-1

MUFC Tomteluva Beard

(0)

I lager 79 kr (99 kr)

LFC Badlakan Embroidered liverpool-badlakan-embroidered-1

LFC Badlakan Embroidered

(3)

I lager 279 kr (349 kr)

Harry Potter Inramad Bild Slytherin Crest harry-potter-inramad-bild-slytherin-crest-1

Harry Potter Inramad Bild Slytherin Crest

(0)

I lager 125 kr (249 kr)

Rangers Dekal Iphone 6 rangers-dekal-iphone-6-1

Rangers Dekal Iphone 6

(0)

I lager 39 kr (129 kr)

THFC SoccerStarz Assou-Ekotto THFC SoccerStarz Assou-Ekotto tottenham-hotspur--soccerstarzassou-ekotto-1

THFC SoccerStarz Assou-Ekotto

(0)

I lager 29 kr (49 kr)