Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisbord (pingisbord) Cornilleau Sport 250 Indoor

4 329 kr
12 mån räntefritt 361 kr / månad (avgifter tillkommer)
Tillbehörset (Mer info):
Lagerstatus: 4-6 veckor
Artikelnr: 6055
Kategori: Bordtennisbord (pingisbord)
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)
Manual:Manual Manual
Spel: 274x152.5x76 cm
Ihopfälld: 155x75x160 cm
Vikt: 74 kg
Spelyta: Spånskiva 19 mm
Ram: 28 mm stål
Beläggning: Standard (blå)
Hjul: 150 mm Dubbelhjul

Sport 250 Indoor

Bordet som samlar tekniken hos Cornilleau till ett bra pris.

19 mm spånskiva och 28 mm stålram
Fasta nätstolpar - Stolparna som kan justeras nätets spänning och höjd.
Compact technology - Optimerad förvaring.
DSI - Säkerhetssystem med 16 låsningpunkter gör det säkert och lätt för barn att på egen hand fälla upp och ner bordet.
FFFT - Godkänt av FFTT (Fritid)
Träna mot dig själv - Fäll upp en sida för att spela ensam.
Inomhusbord - Bordet är endast till för inomhusbruk.
Nät ingår - Nät medföljer alltid vid köp av bordtennisbord från Corneilleau.



Produktegenskaper
Hjul

Mobilitet

Extra stora inomhushjul med bromsar ger utmärkt rörlighet.

Nät

Justerbart nät

Dubbelsystemet gör att ditt nät kan justeras i både höjd och spänning.

Nät

Fällbart nät

Nätet fälls automatiskt in när du fäller ihop bordet. Det ger en säkrare och effektivare förvaring.

Made in France

Made in France

Tillverkad på en av världens bästa fabriker i Frankrike.




Bordtennisbord (pingisbord) innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Sport 250 Indoor.

Omdömen och betyg

Kjell, 2013-10-21

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 
/-->

Liknande produkter som vi tror du gillar

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 250 S Crossover Outdoor sport-250-s-crossover-outdoor-1

Sport 250 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 495 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)

I lager 8 495 kr

Sport 100 Indoor sport-100-indoor-1

Sport 100 Indoor

(1)

I lager 3 995 kr

Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor competition-740-ittf-1

Competition 740 ITTF Indoor

(2)

I lager 7 995 kr (8 295 kr)

Info & Val
Competition 850 Wood ITTF Indoor competition-850-wood-ittf-indoor-1

Competition 850 Wood ITTF Indoor

(0)

I lager 12 790 kr

Sport 700 Crossover sport-700-crossover-1

Sport 700 Crossover

(0)

I lager 10 995 kr

Tecto Outdoor tecto-outdoor-1

Tecto Outdoor

(22)

I lager 3 495 kr

Info & Val
C-Mini Indoor c-mini-indoor-1

C-Mini Indoor

(0)

I lager 699 kr

t3t-indoor-1

T3T Indoor

(0)

I lager 24 900 kr

 
LFC T-shirt Good Luck Svart LFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck SvartLFC T-shirt Good Luck Svart liverpool-t-shirt-good-luck-svart-1

LFC T-shirt Good Luck Svart

(3)

I lager 374 kr (499 kr)

Man Of Steel Miniaffisch Flying M89 man-of-steel-miniaffisch-flying-1

Man Of Steel Miniaffisch Flying M89

(0)

I lager 24 kr (79 kr)

Paris St Germain SoccerStarz Zlatan Ibrahimovic paris-st-germain-soccerstarz-zlatan-ibrahimovic-1

Paris St Germain SoccerStarz Zlatan Ibrahimovic

(4)

I lager 29 kr (49 kr)

Big Bang Theory Klistermärke Shelbot big-bang-theory-klistermarke-shelbot-1

Big Bang Theory Klistermärke Shelbot

(0)

I lager 6 kr (19 kr)

ACM Strumpor Svart milan-strumpor-svart-1

ACM Strumpor Svart

(1)

I lager 29 kr (69 kr)