Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando F200 Evo

5 495 kr
12 mån räntefritt 458 kr / månad (avgifter tillkommer)
Alt/Storlek:Genomgående
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 2079
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 145x74x88 cm
Vikt: 60 kg

F200 Evo

Rejält bord från italienska Garlando med design från deras tävlingsbord. Ett bra alternativ för fritidsgården med stresståliga stänger, hållbara metallkullager och okrossbara spelare. F200 tillverkas i Italien av Garlando som levererar bord till VM.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 20 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning
Ben 9 x 9 cm kvadratiska benen i MDF är täckta med silver melamin

Stänger 16 mm i diameter genomgående högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage

Spelare Röda och blåa spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna
Spelyta Laminerad spelplan med silkscreentryckta vita linjer för att se ut som en fotbollsplan.

RäknareRäknare färgsatta för att matcha spelarna.
Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

Bollretur Enkel och omedelbar bollretur genom en korg bakom varje mål
Bollar 10 vita standardfotbollar medföljer


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando F200 Evo.

Omdömen och betyg

Ulf Christer, 2016-06-30

OptiWay AB, 2016-05-19

Utbildningsförvaltningen, 2015-12-22

Solrosen HVB Boende Hällefors Kommun, 2015-05-07

Nyköpings Kommun, 2015-03-05

Bostadsrättsföreningen Villagatan 13, 2014-10-11

Johan Rasmus, 2014-05-21

Stiftelsen Michael Hansens Kollegium, 2013-02-25
Bordet känns lätt och plastigt, Dessutom är bollarna som medföljer väldigt hårda och glatta. Men funktionen är det inget fel på.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 
/-->

Liknande produkter som vi tror du gillar

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(10)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

F200 F200 f200-1

F200

(8)

I lager 5 495 kr (5 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

Beställningsvara Från: 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(4)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

I lager 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(7)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 995 kr

Special Champion special-champion-1

Special Champion

(1)

Beställningsvara 9 995 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

G500 Pure White g500-pure-white-1

G500 Pure White

(1)

I lager Från: 7 495 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
Nottingham Forest Skolset nottingham-forest-skolset-1

Nottingham Forest Skolset

(0)

I lager 30 kr (99 kr)

CFC Bleacher Mourinho chelsea-bleacher-mourinho-1

CFC Bleacher Mourinho

(0)

I lager 199 kr (349 kr)

RMCF Fleecefilt Established real-madrid-fleecefilt-established-1

RMCF Fleecefilt Established

(0)

I lager 149 kr (199 kr)

EFC Ölglas Högt Wordmark everton-olglas-hogt-wordmark-1

EFC Ölglas Högt Wordmark

(2)

I lager Från: 77 kr (129 kr)

NUFC Tomteluva newcastle-united-tomteluva-1

NUFC Tomteluva

(0)

I lager 79 kr (99 kr)