Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Cornilleau

Sortering:
Antal:
Grundat 1946 av Emile Cornilleau och med huvudkontor och produktionsanläggning i norra Frankrike, började Cornilleau i snickeriverksamhet innan man 1969 expanderade med bordtennisverksamheten.

2003 blev Cornilleau Europas största pingisutrustningstillverkare och ledande försäljare av bordtennisbord över hela världen. Under årens lopp har Cornilleau utvecklat ett internationellt anseende med en expanderande produktlinje från fritidsbord, racketar, bollar och tillbehör till ITTF-bordtennisbord. Cornilleau distribuerar idag sina produkter till mer än 3000 återförsäljare i över 45 länder.

Under de senaste 20 åren har Cornilleau varumärket sponsrat många prestigefyllda internationella och nationella bordtennistävlingar. 2007 var Cornilleau officiell sponsor för World Team Cup i Magdeburg, Tyskland.
Visar 1-42 av 42 produkter
Advance advance-1

Advance

(6)

I lager Från: 139 kr

Pro Vit 6-pack pro-vit-6-pack-1

Pro Vit 6-pack

(16)

I lager 29 kr

Tacteo 50 tacteo-50-1

Tacteo 50

(0)

I lager 179 kr

Tacteo Pack Duo tacteo-pack-duo-1

Tacteo Pack Duo

(28)

I lager 249 kr

 
Sport 100 sport-100-1

Sport 100

(13)

I lager 59 kr

Elite Orange elite-orange-1

Elite Orange

(0)

I lager 79 kr

Startpack Inne startpack-inne-1

Startpack Inne

(26)

I lager 129 kr

Överdrag Premium overdrag-premium-1

Överdrag Premium

(11)

I lager 349 kr

Tacteo 30 tacteo-30-1

Tacteo 30

(10)

I lager 149 kr

 
Överdrag Standard Överdrag Standard overdrag-standard-1

Överdrag Standard

(13)

I lager 249 kr

Pro Vit 72-pack pro-vit-72-pack-1

Pro Vit 72-pack

(14)

I lager 199 kr

Bordtennisnät Competition bordtennisnat-competition-1

Bordtennisnät Competition

(0)

I lager Från: 199 kr

Perform 800 perform-800-1

Perform 800

(0)

I lager 399 kr

 
Champion 10-pack champion-10-pack-1

Champion 10-pack

(0)

I lager 1 499 kr

Elite White elite-white-1

Elite White

(0)

I lager 79 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 250 S Crossover Outdoor sport-250-s-crossover-outdoor-1

Sport 250 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 495 kr

Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)

I lager 8 495 kr

 
Sport 100 Indoor sport-100-indoor-1

Sport 100 Indoor

(1)

I lager 3 995 kr

Sport 700 Crossover sport-700-crossover-1

Sport 700 Crossover

(0)

I lager 10 995 kr

Perform 500 CD Coach perform-500-cd-coach-1

Perform 500 CD Coach

(0)

I lager 299 kr

Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor competition-740-ittf-1

Competition 740 ITTF Indoor

(2)

I lager 7 995 kr (8 295 kr)

Info & Val
 
Bordtennisnät Primo bordtennisnat-primo-1

Bordtennisnät Primo

(5)

I lager Från: 79 kr

Rengöring Bordtennisbord rengoring-bordtennisbord-1

Rengöring Bordtennisbord

(1)

I lager 99 kr

Excell 3000 Carbon excell-3000-carbon-1

Excell 3000 Carbon

(3)

I lager 699 kr

Nexeo X90 nexeo-x90-1

Nexeo X90

(1)

I lager 499 kr

 
Sport 400 sport-400-1

Sport 400

(2)

I lager 139 kr

Excell 1000 Carbon excell-1000-carbon-1

Excell 1000 Carbon

(0)

I lager 349 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 200 sport-200-1

Sport 200

(0)

99 kr

Nät Och Näthållare För Cornilleau Sport 200 Outdoor nat-och-nathallare-for-cornilleau-sport-200-outdoor-1

Nät Och Näthållare För Cornilleau Sport 200 Outdoor

(0)

I lager 395 kr

 
Cornilleau Näthållare cornilleau-nathallare-1

Cornilleau Näthållare

(0)

I lager 299 kr

Competition 850 Wood ITTF Indoor competition-850-wood-ittf-indoor-1

Competition 850 Wood ITTF Indoor

(0)

I lager 12 790 kr

 
 
Visar 1-42 av 42 produkter